REGENERACJA KWASAMI TŁUSZCZOWYMI OMEGA 3

Prawie każdy o nich słyszał, ale rzadko kto wie, że są kluczowym składnikiem odżywczym dla zachowania zdrowia i równowagi organizmu. Są niezbędne dla normalnego bioelektrycznego funkcjonowania i prawidłowego działania układu krążenia, stawów i systemu immunologicznego, a także zdrowia układu żołądkowo-jelitowego, mózgu oraz układu nerwowego człowieka.

!!! Organizm sam ich nie wytwarza dlatego muszą być dostarczane z zewnątrz.

!!! Prawidłowy stosunek OMEGA 3 do OMEGA 6 w organizmie powinien balansować w proporcji 1:3. W przeciwnym razie dochodzi do wielu niekorzystnych procesów o podłożu zapalnym

Wg badań niezależnego Laboratorium VITAS w Oslo w Norwegii gdzie do maja 2018 zostało przeprowadzone ponad 250 000 testów
– tylko 5% osób w Europie miało stosunek OMEGA-6 do OMEGA -3 w proporcji 3:1
– 20% w proporcji 7:1
– 75% w proporcji 15 (i więcej) : 1

!!! Mózg w ponad 50% składa się z tłuszczu, który stanowi 70-80% jego suchej masy. W mózgu znajduje się największe skupisko kwasów tłuszczowych OMEGA 3 (aż ¼ z tych kwasów to DHA – składnik OMEGA 3, powszechnie występujący w oleju ryb zimnowodnych).

!!! Powszechnym problemem znacznej części współcześnie żyjących ludzi w cywilizacji zachodniej jest zjawisko tzw. wyczerpania nadnerczy (schorzenie, którego medycyna akademicka póki co nie chce uznać) charakteryzujące się osłabieniem pracy tych gruczołów na skutek podwyższonego poziomu codziennego stresu oraz aktywnej reakcji walcz-uciekaj. Wytwarzany w nadmiernej ilości kortyzol zaburza stosunek OMEGA 3 do OMEGA 6 oraz degeneruje hipokamp w mózgu który jest regulatorem nadnerczy. Wyrównanie poziomu OMEGA 3 w organizmie (oraz w mózgu) regeneruje hipokamp, wzmacnia nadnercza, a tym samym wycisza reakcję walcz-uciekaj i nadaktywność stresową.

!!! OMEGA 3 jest jednych z podstawowych składników błon komórkowych otaczających każdą komórkę. Nie jest to powszechnie znana wiedza, ale przyjmuje się, że to właśnie błona komórkowa a nie wewnętrzne elementy komórki pełnią kluczową rolę w jej funkcjonowaniu. Jeśli błona komórkowa jest „zestresowana” co ma miejsce bardzo często na skutek smogu elektromagnetycznego oraz innego rodzaju zanieczyszczeń, które trafiają do naszego organizmu z powietrzem i żywnością, błona komórkowa traci swoją sprawność i elastyczność. Nie może pełnić właściwie funkcji wspierających przyswajanie składników odżywczych oraz traci pełną zdolność w oczyszczaniu samej siebie z wolnych rodników (co jest równoznaczne z krótszym okresem jej życia) OMEGA 3 regeneruje i „odpręża” błony komórkowe, co poprawia funkcjonowanie całego organizmu.

!!! Zachęceni reklamami nieraz skłaniamy się do samodzielnej suplementacji OMEGA 3. Jednak bardzo często stosowane dawki są jedynie kroplą w morzu potrzeb organizmu, a dostępne preparaty zawierają niewiele substancji czynnej, która może być dodatkowo słabo przyswajalna przez organizm.

!!! Dostępne rafinowane oleje roślinne nie dostarczają wystarczającej ilość Omega 3, a jeśli już to robią zawarty w nich stosunek Omega 3 do Omega 6 jest bardzo niekorzystny (np. olej słonecznikowy 1:120, olej rzepakowy 1:150) Korzystny balans kwasów tłuszczowych wykazuje nierafinowany olej lniany i olej konopny jednak w tym przypadku mamy do czynienia z trudnościami jego przyswojenia przez organizm. Oleje te zawierają bowiem pierwotną formę Omega 3 tzw. ALA. Żeby mogła być ona wykorzystana przez ludzki organizm, konieczna jest jej przemiana do form EPA i DHA. Formy te zawierają oleje rybne oraz olej z kryla (zwierzęta dokonują przemiany ALA w DHA I EPA w swoich organizmach), dlatego nasze ciało nie musi ich już przetwarzać. ALA dostępna w olejach lnianym i konopnym wymaga specjalnego enzymu delta-6-desaturazy, żeby można było uzyskać postać przyswajalną dla człowieka. Jako że delta-6-desaturaza jest również wykorzystywana do przemian Omega 6, którego – co pokazują badania jest zbyt dużo – zostaje jej niewiele do elongacji i desaturacji ALA w aktywne EPA I DHA (można się spodziewać że tylko około 6% ALA z oleju lnianego przekształci się w EPA oraz 4% w DHA)

Dobroczynne działanie kwasów tłuszczowych OMEGA-3

– poprawiają krążenie i przepływ krwi w naczyniach (nie dopuszczają do powstawania skrzepów, a więc działają prewencyjnie przeciw zawałom i udarom)
– działając ogólnoustrojowo przeciwzapalnie, nie dopuszczają do zmian nowotworowych w komórkach, a w przypadku tych, w których dochodzi już do niekorzystnych zmian, pomagają je usuwać z organizmu
– przyspieszają rozkład tłuszczów i cholesterolu pochodzących z pożywienia
– wspierają prawidłową pracę i rytm serca, regulują ciśnienie krwi
– przyczyniają się do przywrócenia prawidłowego poziomu trójglicerydów
– wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego; poprawiają zasypianie i głębokość snu
– pomagają osiągnąć dobre samopoczucie i bardziej radosne nastawienie do życia; przyjmowanie wystarczająco wysokich dawek OMEGA 3 łagodzi objawy depresji i sezonowych zmian nastroju, a w wielu przypadkach objawy te znikają całkowicie
– wspierają możliwości długotrwałej koncentracji i pracy umysłowej, pomagają w spowolnieniu związanej z wiekiem utraty pamięci i mgły umysłowej
– chronią mózg i komórki nerwowe w całym ciele przed oksydacyjnym działaniem stresu i wolnych rodników
– wspierają prawidłowe, ostre widzenie (około 30% kwasów tłuszczowych oka stanowi DHA)
– wspomagają produkcję łez i utrzymanie właściwej wilgotności oka, pomagają też utrzymać prawidłową elastyczność tkanek oka
– chronią oczy przed oksydacyjnym działaniem stresu i wyczerpania związanego z pracą przy komputerze czy długą ekspozycją na ekrany smartfonów
– chronią kręgosłup i stawy, wspomagają funkcjonowanie systemów naprawczych naszego układu ruchu
– wspierają ruchomość i elastyczność stawów, zapobiegają stanom zapalnym oraz uszkodzeniom stawów i ścięgien
– wspomagają procesy naprawcze po obciążeniach fizycznych
– łagodzą lub całkiem usuwają nerwobóle oraz bóle niewiadomego pochodzenia (fibromialgia)
– zwiększają dostarczanie tlenu i składników odżywczych do komórek
– zwiększają poziom energii i lepszą wytrzymałość psychofizyczną, przyspieszają powrót do zdrowia po urazach sportowych
– odżywiają komórki skóry i cebulek włosowych
– nawilżają skórę, utrzymując jej prawidłową wilgotność, pomagają zwalczyć stany zapalne skóry
– w czasie ciąży wspierają prawidłowy rozwój płodu, pomagają uzyskać prawidłową urodzeniową masę ciała, wspierają proces tworzenia silnego układu immunologicznego dziecka, stabilizują samopoczucie świeżo upieczonej mamy

Współczesne badania naukowe pokazują, że blisko 85% chorób o charakterze przewlekłym posiada podłoże zapalne – a konkretnie stanów zapalnych o niskiej intensywności, które niezauważone trwały w organizmie miesiącami, a nawet latami.

Główne przyczyny takich chronicznych zapaleń to:
– przewlekły stres (emocjonalny, oksydacyjny, nitrozacyjny, odwodnieniowy, elektromagnetyczny itp.)
– niedożywienie komórek (pomimo faktu, że zwykle jadamy do syta, wartość odżywcza współczesnej żywności nie zapewnia optymalnych składników naszemu organizmowi. Wiadomości w tej dziedzinie dostarcza medycyna molekularna)
– nadmiar toksyn i zanieczyszczeń (począwszy od zanieczyszczeń z otoczenia – powietrze, woda, żywność; poprzez pasożyty oraz drobnoustroje chorobotwórcze i kończąc na metalach ciężkich)

Zasadniczo stany zapalne mają pozytywne znaczenie. To główny mechanizm ciała do inicjowania ogólnoustrojowych i miejscowych reakcji mających na celu zwalczanie wszelkiego rodzaju zagrożeń zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jeśli z różnych przyczyn dochodzi do zapaleń wydłużonych w czasie, ma to destrukcyjny wpływ na komórki i tkanki organizmu, ponieważ gdy takie zapalenia o niskiej intensywności trwają miesiącami lub latami, z czasem przekształcają się w regularne jednostki chorobowe (miażdżycę, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, nowotwory itp.)

Czy można potwierdzić istnienie ukrytych zapaleń w organizmie?

Nie jest to proste. Podstawowy marker do potwierdzania zapaleń CRP – jest owszem bardzo przydatny, ale zasadniczo wykrywa stany zapalne o charakterze ostrym lub te o wyższej intensywności.

Dlatego niezwykle przydatne diagnostycznie jest badanie stosunku kwasów tłuszczowych Omega-6 do Omega-3 wykonywane z „suchej” kropli krwi. Dostarcza ono nie tylko informacji o bieżącym balansie obu nienasyconych kwasów tłuszczowych ale przedstawia dokładny profil tłuszczowy organizmu. Dzięki takiemu badaniu możemy wnioskować czy ciało zmaga się z chronicznymi stanami zapalnymi czy nie. Dlaczego? Ponieważ OMEGA 3 generalnie wspiera procesy przeciwzapalne, natomiast OMEGA 6 procesy zapalne. Oba są bardzo ważne, jednak jeśli dochodzi do zaburzenia ich stosunku na rzecz OMEGA 6 możemy być pewni, że produkowane jest więcej markerów prozapalnych, a w organizmie znajdują się ukryte ogniska zapalne.

Badanie stosunku OMEGA 3 do OMEGA 6 wykonuje się samodzielnie w warunkach domowych wg. dokładnej instrukcji i przesyła w specjalnej, załączonej kopercie do Norwegii listem poleconym priorytetowym. Wyniki są gotowe w ciągu około 14 dni.

Kuracja kwasem tłuszczowym OMEGA 3

Regenerację otwiera badanie aktualnego stosunku OMEGA-6 do OMEGA-6, które wykonywane jest w niezależnym Laboratorium VITAS w Oslo, w Norwegii, do którego przesyłane są pocztą próbki krwi. Badanie to jest powtarzane po minimum 120-180 dniach kuracji.

W skład 8 miesięcznej kuracji wchodzą:
pakiet startowy (koszt: 650zł) zawierający dwa badania stosunku OMEGA 3 do OMEGA 6 – jedno wykonywane przed rozpoczęciem kuracji i drugie pod koniec (dla sprawdzenia). Oraz porcję OMEGA 3 w płynie na dwa miesiące.

przez kolejne 6 miesięcy firma produkująca OMEGA 3 przesyła kolejne porcje oleju. Koszt miesięczny wynosi 119zł + op. pocztowa.

W trakcie całego procesu przyjmujemy codziennie konkretną dawkę (ustaloną na podstawie wagi) płynnego oleju BALANCE OIL OMEGA -3 (pochodzenia rybnego lub roślinnego wyizolowanego z alg, do wyboru), który uzupełniony jest specjalnym zestawem polifenoli z oliwek w celu optymalnego przyswajania i wysycenia organizmu, oraz witaminą D3. Preparat został przygotowany na podstawie długoletnich badań Uniwersytetu Oxford w Wielkiej Brytanii.

Warto dodać, że samodzielna diagnostyka (dwa badania) i 8 miesięczna kuracja (poza wyżej opisaną subskrypcją) kosztuje 2500 zł. Tym samym oszczędność na całej kuracji wynosi około 1000zł!

Co ważne – jeśli osoba korzystająca z subskrypcji zaprosi do programu 4 osoby, w ogóle nie płaci za swój OMEGA 3 w trakcie 6 miesięcy.

Koszt kuracji olejem z alg z uwagi na bardziej skomplikowany proces technologiczny jest nieco większy, niż opisany powyżej.

Żeby skorzystać z subskrypcji prosimy o kontakt:
– tel. 791 046 256
– e-mail: bialywiatr11@gmail.com