Przeciwpasożytnicze i oczyszczające

Uznaje się, że przewlekłe stany zapalne o różnym podłożu w 80-90% są odpowiedzialne za wszystkie współczesne choroby degeneracyjne takie jak cukrzyca, schorzenia serca i naczyń, choroby autoimmunologiczne, choroby układu pokarmowego, schorzenia degeneracyjne poszczególnych narządów i nowotwory.

Jedną z podstawowych przyczyn (oprócz nieprawidłowej diety, długotrwale utrzymującego się stresu i zanieczyszczenia organizmu) chronicznych zapaleń są ukryte infekcje powodowane albo przez zewnętrznych „najeźdźców” albo patologiczny przerost własnych mikrobów (np. grzybów – Candida, bakterii – Helicobacter Pylori).

Obecność szkodliwych drobnoustrojów może być spowodowana wieloma czynnikami np. niedoleczonymi infekcjami, zakażeniami wywołanymi przez zanieczyszczoną żywność, wodę lub powietrze, długotrwałą antybiotykoterapią.

Bardzo często pojawiające się objawy ukrytych infekcji są tak niejednoznaczne, że nie wiążemy ich z pasożytami lub innymi drobnoustrojami i marginalizujemy. A to sprawia, ze ich obecność w organizmie przedłuża się w czasie. Tym bardziej, że nieraz posługują się one wyrafinowanymi mechanizmami, żeby oszukać lub ukryć się przed naszymi komórkami odpornościowymi i w ten sposób nie dopuszczają do ich likwidacji i usunięcia. Ich przedłużająca się obecność w organizmie powoduje że systematycznie jesteśmy podtruwani ich produktami przemiany materii a nasze tkanki są permanentnie uszkadzane i zniekształcane.

Powinniśmy mieć na uwadze, że praktycznie każda odżywcza suplementacja powinna być poprzedzana lub uzupełniana środkami antypasożytniczymi oraz skierowanymi przeciwko ukrytym intruzom, ponieważ w przeciwnym wypadku odżywiamy nie tylko własne komórki, ale wzmacniamy również mikroby, które pasożytują w naszym organizmie.

Kuracje oczyszczające powinny być prowadzone regularnie – co najmniej 2 x w roku.

Żeby je zoptymalizować, proponujemy kilka sprawdzonych preparatów naturalnych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2